czwartek, 22 listopada 2012

„ Sekrety La Roja” Miguel Ángel Díaz


„ Sekrety La Roja”  Miguel Ángel Díaz

Oprawa : miękka
Rok wydania: 2012
Liczba stron : 360

Uaktualnione wydanie specjalnie dla polskich czytelników! Mistrzowie Świata i Europy w zupełnie nowej, nieznanej odsłonie!

Po 44 latach dali Hiszpanii największą piłkarską radość, a teraz odważyli się wyjawić tajemnice swego sukcesu. La Roja pokazuje w tej książce swoją osobistą i nieznaną twarz. Sekrety, wspomnienia, anegdoty i odczucia drużyny, która jest paczką przyjaciół. Reprezentacja zaprasza nas do swojej szatni, aby wysłuchać pamiętnych odpraw Luisa Aragonésa i planów Vicente Del Bosque na podbój RPA i Polski.

Będziesz mógł wejść do pokojów piłkarzy, aby pośmiać się z ich sprzeczek podczas gry w karty, z najzabawniejszych pseudonimów i wyników zakładów. Odkryjesz muzykę, jaka towarzyszyła im w najpiękniejszych momentach, dowcipy, jakie robią sobie na boisku i to, w jaki sposób przezwyciężyli trudności, by rozkochać w sobie cały świat futbolu.

Od środka, szczerze i z wielką chęcią, by dzielić dumę wynikającą z przynależności do tej drużyny!”Pełna humoru i zabawnych sytuacji książka, idealna dla fana piłki nożnej. Dzięki tej książce można poznać tajniki hiszpańskiego zespołu, pseudonimy, zabawne anegdoty. Ukazuje też życie codzienne piłkarzy na zgrupowaniu. Świetna dla poprawienia humoru! Czyta się ją jednym tchem. Z tyłu znajduje się  metryczka zawodników, więc dla osoby która nie koniecznie interesuje się tymi zawodnikami, może zajrzeć do tyłu i od razu będzie wiedziała o kogo chodzi.


Ja osobiście przy tej książce popłakałam się kilka razy – oczywiście ze śmiechu. Niektóre sytuacje czy cytaty, naprawdę są śmieszne.  Najbardziej spodobał mi się styl w jakim było to wszystko pisane, jak i zdjęcia, które są zamieszczone w książce, a na które, ja osobiście mogłam się patrzeć godzinami :)
Po przeczytaniu Sekretów wciąż nie mogłam przestać się śmiać z niektórych sytuacji, bądź wypowiedzi. Ta książka daje świadomość tego, że piłkarze bardzo ciężko pracują na sukces, jak i mówi nam, co najważniejsze jest w zespole by to osiągnąć.  Pokazuje nam też, jacy ci piłkarze naprawdę są. Książka ta łamie wszelkie stereotypy o " ludziach, którzy zarabiają mnóstwo pieniędzy za kopanie w piłkę". Jedna sytuacja mnie tutaj wzruszyła, ale nie zdradzę. Niech to pozostanie kąskiem, dla tych, którzy będą chcieli to przeczytać.
Od tej lektury zaczęłam wgłębiać się w tematykę sportową, bo to naprawdę ciekawe :) 
Oczywiście zdarzyły się literówki, niestety. Jestem na nie najbardziej wyczulona. Czcionka, duża i czytelna - więc plus. Okładka? Mnie się bardzo podoba, bo ukazuje ona radość hiszpańskich piłkarzy po wygraniu Mundialu 2010 w RPA :).
No i chyba najbardziej interesującą rzeczą jest to, że Prolog  napisał sam Iker Casillas, a Epilog - David Villa. Więc ciekawość jak sprawdzają się  piłkarze w roli pisarzy jest ogromna!
Cena książki mieści się w granicy. Niecałe 40 zł to nie jest majątek, a na informacje które są w niej zawarte, a które nigdzie nie zostały wyjawione, to  naprawdę warto. W końcu to Sekrety, prawda?

Moja ocena to 5+ /6    (odjęłam za te literówki) Ale tak czy siak, gorąco polecam.!


3 komentarze:

  1. Kocham tą książkę! Ja również popłakałam się przy niej kilka razy ze śmiechu ;ppp
    Super recenzja : )

    OdpowiedzUsuń
  2. jedyną pozycją jaką przeczytałam o podobnej tematyce była książka o Cristiano Ronaldo :) ale kto wie? być może kiedyś skuszę się i na tę książkę ? :)

    OdpowiedzUsuń