piątek, 17 maja 2013

Zapowiedź: "Opiekunka Grobów" - Melissy Marr


W niezwykle spokojnym miasteczku Claysville dochodzi do brutalnego morderstwa. Maylene Barrow, kobieta pielęgnująca wszystkie cmentarze w mieście, zostaje znaleziona we własnej kuchni w kałuży krwi. Ale szeryf nie przeprowadza śledztwa. Do Claysville przybywa Rebeka, przybrana wnuczka Maylene. Z lotniska odbiera ją Byron, syn przedsiębiorcy pogrzebowego, zakochany w niej bez pamięci. Obydwoje mają za sobą osiem lat życia poza miasteczkiem, unikania siebie i rozmów o wzajemnej miłości, obydwoje też odczuwają niezrozumiałą ulgę, wkraczając w granice Claysville. 


Wydarzenia przyspieszają, zdarzają się kolejne brutalne napaści, a Rebeka i Byron zaczynają odkrywać, że ich miasteczko rządzone jest w myśl dość niezwykłych zasad. Dowiadują się też, że dziedzicznie przypadają im obojgu bardzo ważne funkcje, zapisane w dziwacznym kontrakcie sprzed 300 lat. Ona musi przejąć po zmarłej babci funkcję Opiekunki Grobów, a on - po ojcu - rolę Grabarza i jej opiekuna. Spokój i bezpieczeństwo Claysville zależą od tego, czy ta para wypełni swe role starannie. 


"Opiekunka Grobów" to romantyczny horror albo romans z elementami grozy w tle. Para głównych bohaterów musi odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytanie: czy kochają się, bo tak za nich ustalono, czy też ich miłość jest autentyczna i pomoże im w misji utrzymania ładu w świecie zmarłych. 


Nikt tak nie kreuje światów, jak Melissa Marr. 
Charlaine Harris 


Marr serwuje ekscentryczne dark fantasy ukształtowane wokół tematów przeznaczenia, wolnej woli i zombie... Dobrze nakreśleni bohaterowie i ich burzliwe relacje sprawiają, że opowieść tętni własnym życiem. 
Publishers Weekly


Moim zdaniem brzmi interesująco ,a Waszym?

8 komentarzy:

 1. Chcę to przeczytać *---*

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję, że uda nam się przeczytać tę książkę. Powodzenia życzę ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam taką nadzieję. To właśnie dzięki Tobie dowiedziałam się o tej akcji. Dziękuję Ci bardzo ;D

   Usuń
 3. Zapowiada się ciekawie, kiedy dokładnie wychodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedługo ,bodajże w czerwcu ;)

   Usuń
 4. Przyznam, iż bardzo intryguje mnie ta pozycja:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń